ENG

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

SDG:

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, ETZT  – kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.

Tegoroczne hasło kampanii to „Save Energy” czyli „Oszczędzaj energię”

Wiele miast przygotowuje różne atrakcje, jak choćby konkursy z nagrodami, happeningi, gry terenowe, wycieczki, pikniki, warsztaty czy festiwale. Osoby, które podróżują komunikacją miejską mogą liczyć na tańsze bilety czy nowe połączenia autobusowe lub tramwajowe. Z oczywistych względów akcja najbardziej promowana jest w dużych miastach, gdzie obciążenie ruchu ulicznego jest największe.

Akcja dotyczącego Zrównoważonego Transportu przekłada się na wymierne korzyści w kwestii przyzwyczajeń obywateli i organizacji w transporcie. Z jednej strony, ludzie na dłużej korzystają z roweru albo autobusu, z drugiej w wielu miastach widać rozwój infrastruktury drogowej (choćby poprzez inwestycje w ścieżki rowerowe) oraz regulacje w ograniczeniach prędkości. Coraz popularniejsze stają się także rowery miejskie, dzięki którym tanio i szybko można dostać się do miejsca podróży.

 

Działania w Grupie Kapitałowej Grupy Kęty: Logistyka Segmentu Wyrobów Wyciskanych przechodzi na Nową Giełdę transportową.

W marcu bieżącego roku uruchomiona została nowa giełda transportowa CargoON, na której licytowane są nasze trasy-ładunki do klientów. Jest to jedna z największych giełd transportowych działających na rynku europejskim zrzeszająca 25 000 przewoźników, dzięki czemu baza współpracujących z nami przewoźników zwiększyła się z kilkudziesięciu do niemalże 300 kontrahentów i ciągle się powiększa. Przewoźnicy każdego dnia konkurują między sobą podczas licytacji frachtów, oferując bardzo korzystne ceny za przewóz. Przekłada się to na redukcję całkowitych kosztów transportu, które na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zmniejszyły się od 5 do nawet 18% w zależności od regionu. Platforma jest także bardzo elastycznym narzędziem pracy dla naszego działu spedycji, a dostępny na platformie komunikator pozwala na szybki kontakt z przewoźnikami, eliminując wydłużoną drogę mailową czy telefoniczną.

Połączenie giełdy wraz z systemem do zarządzania transportem TMS -Falcon pozwala nie tylko na olbrzymie oszczędności, ale także na optymalne monitorowanie i zarządzanie procesem dystrybucji. Skupiamy się też na proekologicznym działaniu zmniejszając ilość przejechanych km przez flotę transportową w ciągu roku do przewiezionych m3 ładunków.