ENG

Silny biznes, zrównoważony rozwój

Raport z IX edycji programu Razem z GRUPĄ

26 września 2023

W 2023 roku nasza firma obchodzi Jubileusz 70-o lecia. W symboliczny sposób zatem świętujemy i oddajemy w Państwa ręce raport z Jubileuszowej edycji programu „Razem z Grupą”. Zaangażowanie wolontaryjne naszych Pracowników w powiązaniu ze wsparciem finansowym organizacji przełożyło się na 70 świetnych projektów.

Wśród nich spora część powiązana była ze sportem – to ważny aspekt naszego społecznego zaangażowania, chcemy dbać o kondycję fizyczną i psychiczną nas i naszych dzieci, kilka projektów to działania na rzecz wspierania i rozwoju pasji artystycznych dzieci i młodzieży – stroje dla zespołów tanecznych, warsztaty muzyczne czy plenerowe. Jak zawsze silnym akcentem są projekty prowadzone wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną. Nie zabrakło projektów związanych z pomocą dla zwierząt – to pokazuje empatyczne podejście naszych pracowników do bezdomnych zwierząt, czasami też zagrożonych gatunków. Pozostałe projekty to warsztaty edukacyjne połączone z doposażeniem szkół, przedszkoli czy terenów, w których mieszkają nasi Pracownicy.

Składamy podziękowania dla naszych Pracowników, dzięki Wam wspólnie, realnie odpowiadamy na lokalne potrzeby i przyczyniamy się do rozwoju regionu. Link do raportu z IX edycji tutaj

Eko przystanek

26 września 2023

Jednym z projektów w ramach programu Razem z Grupą był projekt „EKO-PRZYSTANEK”. Polegał na odnowieniu przystanku autobusowego, rewitalizacji terenu wokół niego i nasadzeniu roślin miododajnych. Projekt był odpowiedzią na potrzebę poprawy estetyki miejscowości, poprawie bezpieczeństwa osób korzystających z przystanku i wzmocnieniu świadomości ekologicznej mieszkańców.

Partner Projektu: Stowarzyszenie Nasze Ciepielowice

Alpakoterapia

17 lipca 2023

Jednym z projektów w ramach programu Razem z Grupą była „Alpakoterapia”. Przedszkolaki miały okazje do spotkania z Alpakami; Hektorem i Santosem. Zajęcia przeprowadzone zostały przez wykwalifikowaną terapeutkę zarówno w przedszkolu jak i na wyjeździe w Lipniku.

Alpaki to słodkie urodziwe zwierzęta, a przy tym bardzo przyjacielskie. Mają łagodną i spokojną naturę, są bystre, inteligentne i wrażliwe. Okazuje się, że uczestnictwo w zajęciach z Alpakami wspiera funkcję wychowawczą, emocjonalną, poznawczą i społeczną. Poprzez takie spotkania uwalniają się endorfiny i obniża się poziom stresu.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Ratujemy dzikie zwierzęta

17 lipca 2023

Kolejny zrealizowany projekt w ramach programu grantowego „Razem z Grupą” – 70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty.

Tym razem celem projektu była rehabilitacja dzikich zwierząt w Łubnianach. Razem z Ośrodkiem AVI oraz naszą koleżanką z Segmentu Systemów Aluminiowych pomogliśmy w zakupie drewna oraz stalowych profili do wybudowania wolier dla dzikich ptaków, które są leczone w ośrodku.

Kod do przyszłości - kodowanie z klockami LEGO

22 czerwca 2023

Kolejny z projektów w ramach programu Razem z GRUPĄ realizowany był w ZSP w Hecznarowicach. Podczas zajęć „Kod do przyszłości” dzieci uczyły się kodowania podczas zabawy i projektowania z klocków lego.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty.

Od deski do deski- warsztaty „Spotkania z historią – Papier ręcznie czerpany”

26 maja 2023

Dzieci z klas IV-VI SP 29 w Bielsku-Białej wzięły udział w zajęciach przybliżających historię papiernictwa. Zajęcia w powiązaniu z zabawą, tak aby w obecnej dobie Internetu uświadomić dzieciom jaką rolę wciąż odgrywa papier.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty.

Podnosimy kwalifikacje młodych strażaków!

26 maja 2023

OSP Roztropice w ramach programu „Razem z Grupą” zakupiło niezbędny sprzęt gaśniczy, co pozwala na intensywne ćwiczenia dla przyszłych strażaków.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Sprzęt sportowy dla Klubu Piast Opole

26 maja 2023

Piast Opole to drużyna kolegów z podwórka, która powstała w 2021 r. Inicjatywa dobrej zabawy i aktywności fizycznej jest głównym celem tej ekipy. Szczególnie ważne dla klubu jest przyciąganie licznego grona młodzieży. Wsparcie z projektu grantowego pomogło doposażyć klub w nowy sprzęt.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Razem z Grupą - fabryka ekologów, czyli szkoła dla przyrody

12 maja 2023

Szkoła Podstawowa nr2 w Czańcu realizuje projekt pt. „Fabryka Ekologów, czyli szkoła dla przyrody”, którego celem jest pokazanie uczniom, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Istotnym etapem było zasadzenie roślin antysmogowych poprawiających jakość powietrza w pomieszczeniach.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!!

Razem z Grupą - pomagamy jeżom przetrwać zimę

24 kwietnia 2023

Dzięki zaangażowaniu naszego Pracownika – pana Andrzeja i organizacji „Kolczasty Gang” oraz „Łapa” zaopiekowaliśmy jeżyki, które uległy wypadkom komunikacyjnym, były chore lub kalekie i teraz na wiosnę mogą wrócić do naturalnego środowiska.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

800 sadzonek buków posadzone - 70 tys. drzew na 70 lat Grupy Kęty!

24 kwietnia 2023

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyło się kolejne sadzenie drzewek w ramach projektu 70 tys. drzew na 70 lat Grupy Kęty. Pracownicy spółek Grupy Kapitałowej wraz z Nadleśnictwem Bielsko i Fundacją Ekologiczną ARKA posadzili kolejne 800 sadzonek buków w rejonie Goczałkowic. To już trzeci rok wspólnych nasadzeń.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Pracownikom!

Szersza fotorelacja tutaj Relacja VIDEO

Razem z GRUPĄ- uczniowie SP 1 w Kętach przygotowują się do musicalu

18 kwietnia 2023

Tym razem dzięki inicjatywie naszych koleżanek z Grupy Kęty świetlica szkolna wzbogaciła się o super nowoczesny sprzęt nagłaśniający JBL Charge 5 oraz kolumnę mobilną Ibiza PORT15UHF-MKII, a także tablet Samsung Galaxy A7 Lite, dzięki któremu będzie można korzystać z nowoczesnych funkcji głośników zarówno w salach szkolnych jak i na zewnątrz.

Sprzęty zostaną wykorzystane już wkrótce podczas przygotowywanego z uczniami świetlicy musicalu „W wesołej krainie Jana Brzechwy”. Udział w tym spektaklu pozwala dzieciom zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i rozwijać własne umiejętności. Stwarza także możliwość współdziałania w grupie, pokazania swoich mocnych stron oraz budowania relacji społecznych, a tym samym odwraca uwagę dzieci od negatywnych wydarzeń w kraju i na świecie.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty.

Razem z GRUPĄ- nowe stroje dla zespołu mażoretek NEMEZIS

18 kwietnia 2023

Zespół od wielu lat prężnie działa w propagowaniu zdrowej aktywności poprzez taniec. Zakupione bluzy będą marką zespołu „NEMEZIS” na wszelkich uroczystościach, turniejach oraz Mistrzostwach Polski, ale również pokażą iż przez taniec można nauczyć się współpracy, wzajemnego szacunku, samodzielności, a także dojrzałego reagowania na niepowodzenia oraz sukcesy.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

„Na sportowo” - Razem z GRUPĄ

3 kwietnia 2023

W ramach projektu dzieci i młodzież z LKS Solavia Grojec została wyposażona w nowy sprzęt piłkarski. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę ruchu dzieci poprzez treningi gry w piłkę nożną, jako długotrwałą inwestycję w ich przyszłość. Zakupiony sprzęt daje możliwość udziału w oferowanych zajęciach coraz większej grupie dzieci w wieku szkolnym. Uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach sprawi, że pokochają one sport będą mogły realizować swoją pasję.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!!

Stroje sportowe dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Międzybrodziu Bialskim

20 marca 2023

W ramach programu „Razem z Grupą” zakupiono stroje dla młodzieży, która na co dzień przygotowuje się do bycia strażakami. Grupa uczestniczy w zawodach strażackich, ćwiczenia , zbiórkach i wolontariacie.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Muzyka dla przedszkolaka! – Razem z Grupą!!!!

17 marca 2023

W ramach projektu zakupiono sprzęt muzyczny dla przedszkola nr 28 w Opolu, co pozwoli na organizację zajęć muzycznych i tanecznych oraz słuchanie bajek.

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!!

Ćwiczymy razem z Grupą!

13 lutego 2023

Tym razem dzięki zaangażowaniu naszej koleżanki i wsparciu finansowemu firmy udało się zorganizować miejsce do ćwiczeń dla uczniów Technikum Informatycznego. Młodzież bardzo dużo czasu spędzała przed ekranem komputera, co przełożyło się na słabą kondycję fizyczną. Teraz to się zmieni!!!

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!!!

Młodzi hokeiści w akcji! – projekt Razem z Grupą.

13 lutego 2023

W ostatnią sobotę 18 lutego drużyna Mini hokeja UKH Unia Oświęcim wyruszyła na rozgrywki sportowe do Nowego Targu. Rywalami na oświęcimskiej tafli były drużyny z Nowego Targu, Krakowa oraz Krynicy. Dobra zabawa oraz zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości a całość turnieju zwieńczyła ceremonia wręczenia pamiątkowych medali. W tym dniu wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami. Jesteśmy dumni, że Grupa Kęty mogła pomóc w realizacji projektu! 70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Razem ze strażakami świętujemy 70 lat Grupy Kęty - kolejny projekt lokalny zrealizowany!

13 lutego 2023

OSP Lipnik Bielsko-Biała w ramach projektu wyremontowała pomieszczenie przeznaczone do przechowywania wyposażenia ochrony osobistej strażaków, sprzętu dla młodzieżowej drużyny pożarniczej, która angażuje się w promocję zdrowia, aktywności wśród dzieci i młodzieży oraz organizuje zajęcia z bezpieczeństwa (bezpieczeństwo na drodze, pierwsza pomoc).

70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Jubileuszowa odzież robocza.

13 lutego 2023

Z okazji Jubileuszu na wydziałach produkcyjnych w Grupie Kęty odzież robocza została dodatkowo spersonalizowana logo 70 lat.

Do pracowników trafią t-shirty, koszulki polo, bluzy, spodnie i polary.

„Gdzie pracuje moja mama, tata?” – świętujemy Jubileusz 70-o lecia Grupy Kęty

2 lutego 2023

Spółki Grupy Kapitałowej uruchamiają konkurs plastyczny dla dzieci pracowników.

W bieżącym roku tematyka połączona jest z Jubileuszem Firmy i dlatego oprócz nagród dla uczestników zostaną zorganizowane specjalne Dni Otwarte- tak aby dzieci mogły zobaczyć miejsca pracy swoich rodziców.

70 lokalnych projektów na 70-lat Grupy Kęty- się dzieje!

31 stycznia 2023

Kolejny projekt w ramach Programu Razem z Grupą- tym razem Noworoczny Turniej Piłki Nożnej.

Do rywalizacji w Wapienicy k/Bielska-Białej stanęły drużyny z rocznika 2012-2013 z lokalnych klubów sportowych. Wygrała drużyna z Wilkowic.

Gratulacje!!!

Na sportowo świętujemy 70 lat Grupy Kęty.

16 stycznia 2023

GrupaKetyTeam z przyjemnością dołączyła do części sportowej akcji ULTRAKREW. Pracownicy spółek Grupy Kapitałowej i podopieczne Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia pokonali dystans 10 km na trasie molo Gdynia Orłowo- molo Gdańsk.

Cieszymy się, że możemy być częścią takiej ważnej społecznej akcji. Dziękujemy naszej drużynie za zaangażowanie a honorowym dawcom krwi za oddawane litry.

Najbliższe zbiórki krwi przy zakładzie w Kętach- dzisiaj do 16tej, 13go lutego, 13 marca.

W roku 2023 Grupa Kęty obchodzi Jubileusz 70-o lecia – tak na sportowo rozpoczęliśmy świętowanie.

70 lat Grupy Kęty (1953-2023) – rozpoczynamy rok jubileuszowy.

16 stycznia 2023

Bardzo społecznie, ponieważ oficjalnym startem IX edycji programu „Razem z Grupą” w biurach Zarządu w Bielsku-Białej”

Edycja świetnie wpisuje się w rok jubileuszowy 70 lat Grupy Kęty- 70 lokalnych projektów na 70 lat Grupy Kęty!

Grupa Kapitałowa Grupy Kęty przeznaczy na ten cel 210 tyś. złotych.

W mieniu Zarządu gratulujemy Państwu wspaniałych inicjatyw i dziękujemy za zaangażowanie i budowanie wizerunku naszej firmy! To właśnie dzięki Wam Grupa Kapitałowa Grupy Kęty odpowiada na realne potrzeby lokalnych społeczności!

Edycja odbędzie się pod hasłem „Razem świętujemy 70 lat Grupy Kęty”